Sport Hluk

Stolní tenistka Darina Hájíčková stříbrná na Mistrovství ČR sluchově postižených

V únoru proběhlo v Brně Mistrovství ČR ve stolním tenisu sluchově postižených a poprvé zde startovala rovněž čtrnáctiletá Hlučanka Darina Hájíčková.

Darina se narodila se 100% sluchovým postižením. Ve dvou letech prodělala operaci, kdy jí byl voperován kochleární implantát. Ke stolnímu tenisu se dostala ve 12 letech díky svému otci. Začala na sobě intenzivně pracovat a její první výsledky už se začínají rychle dostavovat.

Na turnaji v Brně startovalo celkem osm hráček a hrálo se systémem „každá s každou“ na 3 vítězné sety. Darina s přehledem vyhrála šest zápasů 3:0 na sety a až v souboji o 1. místo podlehla 1:3 na sety zkušené člence české reprezentace sluchově postižených Jitce Mazuchové z Brna.

Darina si díky svým skvělým výsledkům okamžitě zajistila místo v reprezentaci sluchově postižených a byla nominována na mistrovství světa juniorů, které se uskuteční v rakouském Linci!