Sport Hluk

Stolní tenis

Vynikající start mladých stolních tenistů KST Hluk v roce 2020

V okresních soutěží družstev žáků, kde nás reprezentovala tři družstva a to v 1.lize, 2.lize a 3.lize žáků se našim týmům dařilo. Žáci ve složení Matyáš Kolečkář, Ladislav Mlček, Tomáš Vybíral a Lucie Obdržálková se v 1. lize po skončení zimní části umístili na krásném 2. místě s cílem pokusit se v jarní části soutěže probojovat na příčku nejvyšší. Ve 2. lize žáci Tadeáš Capanda, Dominik Kovaľ a Kateřina Míšková skončili na 6. místě a ve 3. lize žáci skončili první, kde se mohl 100% úspěšností pyšnit tahoun mužstva Adam Konečný, který neztratil ani jeden zápas. Na výborné výkony Adama navázala i jeho mladší sestra Kristýnka Konečná (7 let), která patří k nejmladším žákům našeho kraje i okresu, devítiletá Anetka Ježková, Tomáš a David Vaňkovi, kteří svými vyhranými zápasy pomohli k celkovému prvnímu místu. Je třeba podotknout, že okresní soutěže žáků můžou hrát žáci do 15 let a naše družstva svým složením patří k nejmladším týmům a i tak dosahují výborných výsledků.

Tyto mladé naděje stolního tenisu KST Hluk dokázaly plynule navázat na své předchozí úspěchy a i v roce 2020 pokračují ve svých poctivých výkonech. Zejména na krajských bodovacích turnajích ve Slavičíně (19. ledna) a ve Vsetíně (15. Února). Na těchto turnajích reprezentovalo náš oddíl celkem 7 žáků, kteří momentálně hájí nejvyšší příčky kraje v jednotlivých kategoriích:

• Dorostenci: Matyáš Kolečkář – 5. místo

Matyáš Kolečkář byl nominován Českou asociací stolního tenisu na výběrový turnaj pro TOP 24 nejlepších mladších žáků v České republice, který se uskutečnil v Havířově. Matyáš se na turnaji utkal s o rok staršími protivníky a i přes svůj věk byl rovnocenným partnerem, o čemž svědčí i jeho umístění na krásném 15. místě. Matyáš je na svých 12 let vyspělým hráčem, jeho přednosti jsou v jeho píli, objemu tréninků a chuti po výhře. Jako mladší žák se neztratí ani v kategoriích jak starších žáků, tak dorostu a za dospělé hraje i krajské přebory mužů, kde má úspěšnost téměř 40%.

O prvním únorovém víkendu se hrál republikový turnaj mladších žáků v dalekém Hostinném. Matyáš Kolečkář se probojoval mezi 9-16 nejlepších mladších žáků a společně s ním se turnaje zúčastnila i Lucie Obdržálková, pro kterou to byl první republikový turnaj. Lucka se umístila mezi mladšími žákyněmi mezi 16 nejlepšími skupiny B.

Od února začala poslední část žákovských okresních soutěží, kde doposud startovala tři družstva žáků. Kvůli velkému počtu registrovaných žáků jsme se rozhodli přihlásit ještě čtvrtý tým a umožnit tak všem našim svěřencům účastnit se mistrovských utkání a reprezentovat tak svými výkony oddíl KST Hluk. Díky přihlášení další soutěže můžou nasbírat naši žáci další zkušenosti, které určitě pomůžou k jejich dalšímu sportovnímu i osobnostnímu rozvoji.

Momentálně máme před sebou ještě jeden republikový bodovací turnaj a dva krajské turnaje. V květnu se následně nejlepší z nejlepších, dle dosažených výsledků, budou účastnit mistrovství České republiky, což bude vrchol pro celý náš klub a zejména pak všechny naše svěřence, kteří se díky svým výkonům na MČR probojují a budou náš klub na tomto turnaji reprezentovat.